Historia
Kilka informacji o naszej historii.
 

Historia

W rzadkich przypadkach, kiedy pisarze opuścić świat książek i zniszczonych zagród na papierze (lub klikając na klawiszach dla tych, którzy już przyjęli technologię), potrzebują wspólnoty, że rozumie i docenia ich pustelnicze rzeczywistości i czasami niewygodne łask społecznych. Mały Prasa Ruch jest członkiem tej Zagrożone Gatunki-centrum sztuki literackie. Na imprezie SPT nikt nie będzie patrzeć na ciebie z ukosa na ekstatycznie wykrzykując na prowokacyjny wiersz, ponieważ będą robić to samo. I więcej: SPT jest miejscem, gdzie można spotkać i uczyć się od pisarza, który napisał prowokacyjny wiersz, a nawet zdobywać podstawy i zwrotne Napisz własną prowokacyjny wiersz (lub kawałek prozy lub zabaw, itp., - SPT jest równa organizacja okazja).

Początkowa koncepcja SPT był jako "non-profit centrum mała prasa książki, które zobowiąże się do potrzeb małych pras w całych Stanach Zjednoczonych, a do potrzeb poetów i pisarzy, te małe prasy reprezentują." W 1974 roku księgarnia na Castro Street, w miękkiej okładce ruchu, hojnie wynajmowane i nadzorował zapleczu na SPT do przewozu prasy, że opublikowane 30 pisarzy, pisarzy koloru eksperymentalnych i pisarzy gejów. Kilka lat później, z dotacji z Rady Koordynacyjnej czasopism literackich, Denise Kastan, Jim Mitchell, a SPT Beau Francji przeniósł się do własnego mieszkania na drugim piętrze i 24th Street Kościoła. Chodziło o to, aby zapewnić społeczności literackiej z małym prasy księgarni, katalog małych pras do bibliotek i księgarń, i miejsce spotkań pisarzy. Kevin Killian opisano pierwszą księgarnię jako "magiczne miejsca jak z Tolkiena." W 1977 roku wraz z pojawieniem się Roberta Glucka i dotacji z Arts Council w Kalifornii, SPT rozpoczął oferowanie warsztatów i zainicjował serię czytania. Warsztaty były niezbędne do rozwoju wielu pisarzy Bay Area, w tym Dodie Bellamy, który opisanych klas jako o wiele bardziej żywy niż formalnych zajęć akademickich brała w San Francisco State. Camille Roy opisane klasy jako "demokratyczne i otwarte w duchu, jak również fakt. Było gotowość do współpracy z kogo może chodzić w." Tworzenie społeczności zawsze było istotne dla funkcji SPT jest. To poszło dobrze poza różnych szkół literackich obejmuje współczesnych pisarzy w każdym wieku, grupy etniczne, społeczno-ekonomicznych i kulturowych. Z wielu programów, w tym Konferencji Lewa / Write (1981-2), w serii (Reading Wielokulturowego 1980), Kasowanie marginesów (1990), i poszerzanie repertuaru: Ciągłość i zmiana w African-American Writing (2000), SPT sukcesem zgromadziła grupy literackie i kulturowe, które wcześniej nie debatowali. Stosując teoretyczne z praktycznymi warsztatami, niskich kosztów dla mniej widocznych pisarzy zawsze był świadomy priorytet, zwłaszcza Roberta Glucka starsze warsztaty pisarzy (1978/85) oraz dwa warsztaty ukierunkowane na zagrożenia i niskim młodzieży dochodowego w latach 90-tych. Wiele wspaniałych pisarzy przeszedł przez drzwi Mały Prasa Traffic jako część serii czytania; tylko sprawdzić naszą listę ostatnich czytelników. Od lat 70. SPT odegrała ważną rolę w innowacyjnej społeczności literackiej Bay Area i oferowane pisarzy alternatywę dla środowiska akademickiego.

Elizabeth Treadwell Jackson, obecny dyrektor: SPT "był miejscem, w którym zacząłem czuć się jak część wspólnoty pisania i tradycja. Było to w połowie lat 90., kiedy to został umieszczony w New College. SPT czułem się bardzo pochodzi z jego otoczenia, San Francisco, Kalifornia, zachód, czułem się jak w domu. "

Dodie Bellamy, obok dyrektor: "SPT jest zapylenie krzyżowe pomiędzy uczniami z różnych warsztatów pisarskich, lub studentów, którzy nie udają się na warsztaty, lub ludzi, którzy ukończyli studia, a to tworzy sposób, że rzeczy mogą być przedłużone poza tymi instytucjami." Ten zapylenie krzyżowe rozciąga się poza grupami kulturowymi i szkół piśmie do pokoleń. Wiele wczesnych uczestników SPT wciąż aktywnych użytkowników. Teraz, że stały się one znaczące, uznanych pisarzy one wpływają na obecną generację młodych pisarzy. Każdy początek pisarz potrzebuje muzy na wypróbowanie tych nóg językowe raczkujący (i życia, preferowane są pisarze wydawnicze bogiń greckich). SPT działa jako gniazdo dla tych oddziaływań. Wydarzenia i programy SPT jest wspierać i zachęcać do nowych pisarzy w nieprzerwanym śniegu ślady literackiej. Że znajduje się w Bay Area zdecydowanie ukształtowane wartości i atmosferę SPT, a nie tylko w centrum uwagi na różnorodność i społeczności, ale także w wzajemności między SPT i lokalnych małych pras.

Dodie Bellamy: "Widzisz ludzi na wschodnim wybrzeżu zawsze nastawione na produkcję kolejnego towaru, a tu masz tę wspaniałą publiczność, która mieszka w tego rodzaju świecie marzeń i wspaniałe pismo wychodzi z niej, że jest bardzo czysty." Jedną z metod uzyskania piśmie z szuflady i do publiczności jest rozpoczęcie czytania prasy lub czasopismo. Wiele lokalnych prasy wzrosła wraz z SPT, w tym prasy i Kelsey St Północnoatlantyckiego Press. W rzeczywistości, Bay Area ma największą koncentrację małych pras w USA z absolwentów MSZ wylanie wielu Bay Area programów twórczego pisania, nie będzie brak nowych pojawiają się. W dawnych czasach, gdy pisarz zdecydował się na prasę, księgarnia SPT był bardzo widoczny sposób dystrybucji. Ale z naciskiem SPT w sprawie małych pras, nowych i innowacyjnych twórców i pisarzy na pograniczu literatury i kultury, trudno było pozostać rozpuszczalnik finansowo. Na szczęście, w latach 70-tych było mnóstwo środków prywatnych i publicznych dla grupy do sprzedaży tych spoza głównego nurtu książki, które były publikowane, ale nie zostały wypłacone. W latach 80-tych ta zaczęła się zmieniać, oczywiście. Z utratą finansowania z National Endowment for the Arts w 1985, 1986 był początkiem składek członkowskich i ruchu biuletyn. 1986 był także ruch SPT do lokalizacji na rogu 24th Street i 3599 Guerrero. "Wesoły, open-air" przestrzeń zaprosił klientów do przeglądania i siedzieć w bujanym fotelu.

Lyn Hejinian, pisarz, członek: SPT "funkcjonował jako czytelni w bibliotekarza sens-jako dosłowne pomieszczenia, w którym ludzie mogą usiąść i czytać. Pojęcia co miejsce (pokój) dla odczytów był aktywnym. Przestrzenie księgarnia były zarówno małe, a często odbiorców były małe, zbyt. Odczyty miał intymny jakości. Byli złagodzone zamiast czci, świąteczne ".

Leslie Scalapino, pisarz, członek: "Czytanie przyniósł szereg poetów razem i nadal ma. Mały Prasa Ruch miał zawsze przyjazną, pełną życia atmosferę bycia centrum." Pomimo zmniejszania finansowania, '80s widział też wiele odczytów, wszczęcie konkursie poezji w 1987 roku z Poetry Flash i poezji na temat programu autobusów. W 1986 i 1988 roku odbyła się konferencja SPT West Coast organizacji literackich. Pod koniec lat 80. SPT włączone zostać zwolniony z podatku podmiot non-profit. Zawsze myśli twórczo, w 1989 roku poprosił o SPT sponsorowanie indywidualnych składek krzesła. Każde krzesło siedział dumnie w księgarni i chwalił nazwisko ubezpieczonego ulubionego pisarza. Podczas lat 80. SPT było miejsce dla czytelników, pisarzy i prasy z literackiego / agendy politycznej. To było centrum aktywności, zapewniając miejsce dla społeczności piśmie do interakcji i zamieszanie. Wraz z nadejściem lat 90., kasę SPT nadal dokręcić, ale nadal oferowane SPT wartościowych programów i stała się bardziej innowacyjna z fundraisingu.

Jon Carroll, San Francisco Chronicle felietonista: "Jest możliwe, aby sądzić, że różnorodność intelektualnej jest równie ważna jak różnorodność genetyczną, i że mała księgarnia jest niekonwencjonalne godne ochrony jako lasów tropikalnych prawdziwym dziełem kultury odbywa się często na marginesie;. Należy zapisać miejsca, które odżywiają się ludzi, którzy kochają pracę dla własnego dobra. " W 1992 roku, po przegranej 10.000 dolarów dotacji, SPT trzymał Ochrona naszych zasobów korzyści w Cowell Theater Fort Mason z Kathy Acker, Susan Faludiego, Genny Lim i Adrienne Rich. Lata 90 to również początek serii wysokim profilu, nowe słowa, New Directions prezentujących pisarzy jak Isabel Allende, Dorothy Allison, Thom Gunn, Jessica Mitford, i Anne Lamott. Wszystkie te zbiórki pieniędzy pomógł utrzymać nowe programy w latach 90. dzieje. 1993 był początkiem serii Anti-Mike, stylowym otwartym mikrofonem, który rozpoczął się w dziesięć minut swobodnego pisania, Virtual słowa rytm i serii muzycznej oraz konkurs poezji współfinansowana z Bay Guardian. W połowie lat 90-tych, choć wszystko zaczęło się rozplątywać i energia i innowacyjność SPT były już nie wystarczy, aby utrzymać środek dzieje. Był czas, kiedy wyglądało na to, SPT, może nie być w stanie kontynuować. Przez heroicznych wysiłków Dodie Bellamy, Maureen Watts, oraz innych członków zarządu, SPT została zapisana, chociaż księgarni została utracona, a SPT zmienił kierunki, by stać się bardziej z organizacji prezentacji. W 1995 SPT znalazła nowy dom w New College w Kalifornii. Jako centrum sztuki literackiego programu Poetyka SPT uzupełnione Nowego Kolegium, podobnie jak w centrum San Francisco Poetry państwa. SPT nadal oferuje niskich kosztów warsztaty członków społeczności i zaczął działać jako niewielki nacisk biblioteki. Odczyty stał się miejscem, gdzie książki mogą być sprzedawane i Ruchu, biuletyn, wziął na wielkie znaczenie. Jak oryginalny Shakespeare & Co, księgarnie SPT zaczął się od stanu mitu literackiego, ale z jego kolegialnych przynależności, SPT pozostał w sercu Bay Area małe prasy sceny. Po pięcioletniej wyścigu w New College, SPT przeniósł się do California College of Arts and Crafts w 2000 roku połączyć siły z nowym programem do pisania na znanej w kraju szkoły artystycznej. Elizabeth Treadwell Jackson: SPT musi być elastyczny i wytrzymały, w celu utrzymania, co to jest, zagrożone gatunki: niezależne, autonomiczne wspólnoty centrum sztuki literackie. Przeprowadzka do szkoły artystycznej miało sens, ponieważ sztuka wizualna zawsze był ważnym elementem SPT, z instalacji artystycznych w księgarni i prasą broadsides jako profit członkostwa. Plus, nie było na pewno pokrywają się ze społecznością książki artystycznej, ponieważ wielu członków miał własne prasy. Na zewnątrz twarzy SPT zmienił, ale nadal stanowi forum dla pisarzy i naciska, aby zaprezentować swoje prace i wymiany poglądów. SPT ma teraz funkcję doradczą i finansowania dla niezależnych poglądach redaktorów publikowania własnych magazynów i rozpoczęcie własnych pras. Od czasu przeprowadzki do New College, a następnie CCA (prawie tradycyjne instytucje edukacyjne), były pewne znaczące konferencji poświęconych stronę naukowy piśmie. Wyzwanie, współpracy energetycznej SPT zawsze miał nadal będzie w tym roku z Crosstown Traffic, która zrzesza pisarzy, plastyków i muzyków, i serii X, które mówi Treadwell Jackson, będzie "zbadanie uchwalenia radykalizmu i tradycji w różnych sytuacjach i dla różnych celów. " Czasy się zmieniły od 1974 roku, a więc ma SPT.

Kevin Killian, członek zarządu: "Sklep kiedyś ogóle miejsce, gdzie poezja wszystkich pasach został sprzedany. Teraz doszliśmy do naszych gustów, że tak powiem, jak rynek się miejscem Narrowcasting-coś, ale w ten sposób traci zyskuje intensywność celu."

Lyn Hejinian: "Chodziło o ideały, społeczności, w zawrotnym sensie, że to wszystko wyjdzie w samym końcu., A dla niektórych z nas to zrobił. Tuumba Prasa dokładnie obsługiwane przez" społeczność ". Ale to wszystko jest bardzo dziwne, teraz, w tym zupełnie inna dot.com / fiduciarily konserwatywne środowisko, aby stwierdzić, jak "wsparcie" można było wrażenie, oznakowanie dróg, a jeden jednym razem był w istocie, po prostu dając książki (i poezji) z dala. " Nawet z wszystkich przemian, SPT pozostał wierny swojej pierwotnej misji zobowiązując się do małych pras i potrzeb do pisarzy, którzy są częścią małych pras. Postmodernizm, poprawności politycznej, i wydawnictwo fuzje przedefiniowali małą prasę. Tych, którzy mogą być na krawędziach acceptableness literackiej w latach 70. są teraz lektur w liceum zajęcia z języka angielskiego, podczas gdy wszelkie niepublikowane pisarz uważany jest za ryzykowne w świetle wzgledu niewielu pozostałych dużych wydawnictw. Pomimo trudności wszystkie organizacje artystyczne nie stojących w ostatniej dekadzie, SPT jest nadal w czołówce odkrywania literackie perełki, które przeszło do głównego nurtu w profitic ślepoty i jej zainteresowania w starciu co literatura powinna być.

Autres sujets de cette page
Obtenez plus d'informations sur:
Recenzje książek | Nasze recenzje książek
Wiadomości i raporty | Wiadomości i raporty
Autorzy | Nasi Autorzy
Publikacje | Aktualności Publikacje
© Copyright sptraffic. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Recenzje książek Wiadomości i raporty Autor Więcej informacji
Recenzje książek Wiadomości i raporty Autorzy Kontakt i informacje
Mary Burger Helen Adam
Clint Catalyst Will Alexander Elizabeth Treadwell
Stacy Doris Dodie Bellamy Sarah Anne Cox